بازی مختار فصل قیام

بازی مختار که اخیرا در کشور سر و صدای زیادی به پا کرده است، بی شک شایسته تقدیر است اما بیش از هر چیز کاراکتر های آن نظر شما را جلب می کند. شما در نقش مختار ثقفی در این بازی حضور دارید و همانطور که شاید قابل حدس نیز باشد به خونخواهی امام حسین خواهید پرداخت.

«مختار: فصل قیام» روایتگر داستان سفر قهرمانی مختار ثقفی است، داستان بازی طی 6 سال روایت می‌شود و بیش از 45 دقیقه سینماتیک دارد. در این بازی، سیر رخدادهای تاریخی را از منظر شخصیت مختار پی می‌گیرد و در روند بیان بخش‌هایی از زندگی او، به روایت تابستان گرم کوفه در سال 61 هجری قمری می‌پردازد و در خلال آن، اتفاقات تاریخی را از بدو ارتباط مختار و مهران ایرانی تا دشمنی بنی‌امیه و آل زبیر و نقش افرادی مانند بن‌کامل، عبدالله ابن زبیر، محمد حنفیه، ابن زیاد و… را در روندی تعاملی، درک خواهد کرد. مختار : فصل قیام با استفاده موتور گرافیکی آنریل انجین ساخته شده و یکی از بزرگترین دستاوردهای فنی تاریخ صنعت بازی ایران به شمار می‌آید.

در گیم‌پلی آن نیز اکشن‌های هدفمند و ماموریت‌های مشخصی در نظر گرفته شده است که بازیکن را در موقعیت‌های منحصربه‌فردی قرار می‌دهد تا ضمن لذت بردن از یک بازی رایانه‌ای، با اتفاقات آن برهه حساس به شیوه‌ای تعاملی آشنا شود.